Příjem českých programů - SKYLINK

 

Skylink je provozovatelem satelitního televizního vysílání na českém a slovenském trhu. Jeho hlavním produktem jsou přístupové karty pro příjem programů ze satelitů Astra na pozici 23,5° E a Astra 19,2°E. SkyLink je průkopníkem vysílání programů ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Kromě satelitního vysílání televize a rozhlasu nabízí také oboustranou internetovou konektivitu přes satelit Astra 23,5° E.

 Televizní programy poskytované službou Skylink 

 Služba Skylink poskytuje základní nabídku programů, které získáváte zakoupením karty a zaplacením servisního poplatku 29 kč/měsíc. Další programy můžete získat zakoupením "balíčku" nebo můžete platit za některé programy samostatně.

 Přehled o programové nabídce Skylinku naleznete v přehledu satelitních programů služby Skylink. V této aplikaci naleznete i přehled programů ostatních provozovatelů satelitního televizního vysílání pro Česko a Slovensko.

Co je potřeba k příjmu služby Skylink? 

Pro příjem Skylinku je potřebný LNB s parabolou o průměru alespoň 60 cm, ideálně 80 cm, nasměrovanou na satelity Astra 3A a Astra 1E (23,5° východně), odkud je možné přijímat všechny jím šířené televizní a radiové programy, ze satelitu Astra 19,2°E vysílá Skylink (k říjnu 2010) 3 televizní programy.

 Pro sledování programů Skylink je nutný satelitní přijímač s dekodérem (dnes nejlépe) systému Irdeto označený jako Skylink READY a přístupová karta Skylink Irdeto. Použít se také dají satelitní přijímače s dekodérem předchozího systému CryptoWorks ovšem s kartou Skylink, typu ICE-PISys, která umí systém CryptoWorks emulovat

 Lze službu instalovat na celém území republiky?

 V zásadě ano. Pro kvalitní příjem je potřeba, aby parabola měla zajištěný výhled na družice Astra 23,5°E nebo Astra 19,2°E, t.zn. v tomto případě na jih. Tento směr nesmí být stíněn vysokými budovami nebo stromy. Pak realizace není možná. Přesnější směr na družici můžete zjistit pomocí nástroje na výpočet parametrů nastavení paraboly.

 Jak získat službu Skylink?

 Službu lze objednat u naší firmy.

Pokud již máte zakoupený satelitní komplet s dekodérem nebo s CAM modulem staršího systému podmíněného přístupu CryptoWorks lze zakoupit dekódovací kartu Skylink označenou jako ICE-PI sys, která zaručí bezproblémovou fukčnost příjmu Skylink minimálně do konce roku 2012.

 Nejlepším technickým řešením je ale zakoupení nového satelitního přijímače určeného pro příjem HD programů s dekodérem nového perspektivního dekodéru Irdeto.

Kódovací systémy Irdeto PI-sys a CryptoWorks

Existuje celá řada kódovacích systémů. Satelitní televize Skylink řadu let využívala kódovací systém CryptoWorks. Tento systém byl koupen společností Irdeto, která současně pracovala na svém vyspělejším a bezpečnějším systému Irdeto PI-sys (zkáceně Irdeto). Společnost Irdeto po čase oznámila ukončení podpory systému CryptoWorks k 31. 12. 2012. Nyní se využívá k přenosu Irdet PI-sys. 

Co to znamená pro zákazníky Skylinku?

 V současné době již není možné přijímat na kartách CryptoWorks placené programy Skylink a v nabídce Skylink jsou pouze karty se systémem Irdeto.